dentist-holding-dental-tool_925x

Hambanärvipõletik ei parane iseenesest, vaid vajab kiiret ravi. Ravi seisneb hamba juurekanalite puhastamises ja täitmises. Hambaõõnest ja juurekanalitest eemaldatakse põletikuline hambanärv ja ja kahjustatud kude. Pärast ravimi toime lõppu täidetakse hammas spetsiaalsete juuretäidismaterjalidega.

Juureravi saanud hambad vajavad murdumise vältimiseks uusi kroone kuna nad on seest õõnsad. Kui krooniosa on väga hävinud, siis toestatakse uut hambakrooni spetsiaalse tihvtiga (klaasfiiber, metall, tsirkoonium ).

Piimahammaste närvipõletiku ravi sõltub hamba vanusest. Hambaarst otsustab kas hammas vajab säilitamist ja ravi või tuleb see eemaldada, et mitte kahjustada jäävhammaste algeid lõualuus.

Kui olete pöördunud arsti poole tugeva valuga ja Teile antakse esmaabi, võib juhtuda, et valu ei ole võimalik kohe täielikult likvideerida. Samuti võib kroonilise juurepõletikuga hambal, mis muidu ei ole tõsisemaid kaebusi põhjustanud, põletik ravi alustamisel ägeneda.  Tugeva valu, paistetuse, palaviku või mõne muu haigusnähu ilmnemisel peaks koheselt tulema uuesti arstile hammast näitama või siis vähemalt helistama, et konsulteerida kuidas edasi käituda.

Juureravi peamised riskid:

  • juureravi instrumendi otsa murdumine juurekanalisse;
  • juurekanali perforatsioon e augu tekitamine hambasse;
  • juuretäidis ei ulatu kanali lõpuni;
  • kõverates kanalites võib tekkida nn „aste“, mis takistab edasist ravi;
  • hambakrooni murdumine;
  • hambajuure murdumine.