Kes meist ei oleks näinud või kuulnud reklaami sellest, kuidas igemed veritsevad ja imepasta aitab?!

Kas aga tegelikkuses ka nii on?

Igemehaiguseid seostatakse tihti halbade geenidega või hoolimatusega. Paraku on see vaid osaliselt nõnda. Jah, geenid on meil olemas aga nad ei tekita meile haigusi. Selleks on vaja teatud tingimusi. Peamisteks igemepõletiku protsessi tingimusteks on: diabeet, halb suuhügieen ja suitsetamine. Lisaks omab tähtsust ka tehtud tööde täpsus ( täidiste ja kroonide servad). Kui Teil esineb mõni neist tingimustest, siis käivitub ka igemepõletik koos luu taandumisega. Seega kontrollige oma veresuhkrut, ärge suitsetage ning hooldage oma hambaid korrektselt.

Mida põhjustab igemehaigus?

Esmane tunnus on igemete veritsus, sellele järgneb juba ka igeme taandumine, hamba tundlikkus ning luukadu.  See võib lõppeda hamba liikuma hakkamisega, asendi muutumisega ning eemaldumisega suust.

 

 

 

 

 

Sellise augu on teinud igemehaigus hambajuurte vahele

 

 Hammas on oma kohalt nihkunud , veritseb ja liigub.

Kas igemehaigus on seotud ka teiste haigustega?

Jah, igemehaigust seostatakse südame-veresoonkonna haigustega ( südamepuudulikkus, kõrge vererõhk, insult, infarkt), lisaks on igemehaigus põhjuseks ka laste enneagsele sünnile või alakaalulisusele.

 

Kas saan ise midagi selle heaks teha, et seda haigust mul ei oleks?

Ikka, selleks on lihtsad näpunäited: pese hambaid vähemalt 2-3 korda päevas nii, et nad ka peale pesu libedad ja puhtad oleksid. Lisaks kasuta igemete ja hammaste puhastamiseks suu survepesurit ( Waterpik).

Kui juba kahju tekkinud , kas sellele ravi on?

Loomulikult! Selleks on mitmeid võimalusi. alates lihtsast pärlipesust, igemepaksendamise plastikatest kuni luu- ja igemeplastikateni. Lihtsamatel juhtudel töötleme hambapindu spetsiaalse geeliga mis soodustab luu ja hamba tugikudede taaskasvamist. Selleks kasutame Emdogain geeli Sveitsist, Straumanni tehasest. Tegu on maailmas ainulaadse tootega.

 Emdogain geel asetatud luudefekti

Peale selle on meil veel hulga erinevaid tehnikaid ja materjale. Kasutame kunstluud, oma verest tehtud kasvufaktoreid ja suust võetud kudesid.

 

Kui Sul on mure siis ootame Sinu kõnet!