Igal hommikul sa tõused ning pesed hambaid ja õhtul enne voodisse minekut teed seda jälle, nii päevast päeva. Kas teed seda õigesti ja milliseid tooteid peaksid kasutama?

Manuaalne hambahari

Maksimaalne kasutusaeg hambaharjal on kolm kuud, jälgi alati harjaste puhtust ja kaardumist. Ideaalne hambahari peaks olema soft või extra soft harjastega. Medium ja kõvad harjased võivad olla liiga karmid igemele ning ei eemalda kattu nii hästi kui pehmed harjased. Valida tasub kallakuga või erinevatel kõrgustel asuvate harjastega hambahari millel on parem ligipääs erinevatesse hammaste nurkadesse, kuhu lamedate harjadega hari ei saaks.

Elektriline hambahari

Uuringud teostatud Cochrane Oral Health Group’i poolt toovad esile, et elektriline hambahari eemaldab rohkem kui 21% efektiivsemalt kattu kui tavaline manuaalne hambahari. Lisaks on leitud, et ümmargune ja pöörlev ots on tõhus hammaste puhastamiseks. Tänapäeval on lai valik hambaharju ja tasub nõu küsida oma hambaarstilt, et leida just Teile sobiv hambahari.

Valgendavad tooted

Hambapasta, mis sisaldab vesinikperoksiidi valgendab hambaid pärast pikemat kasutamist, sama toime on ka valgendusribadel. Paljud suuveed ei ole valgendava toimega kuid, 2013 aasta uuring leidis, et peale 12 nädalat valgendava suuvee kasutamist saadi sama toime mis 2 nädala valgendusgeelidega. Valgendamiseks on palju teisi mooduseid, zoom valgendus hambaarsti juures, soodaga pesemine ja muud variandid.

Hambapasta, suuvesi ja hambaniit peaksid olema sinu igapäevases hooldusrutiinis.

Dr. Meeme Mõttus arvamus: Baas suuhoolduseks on vaja tahet hoida oma hambaid tervetena!
Pesta hambaid vähemalt 2 korda päevas nii, et hambad oleksid pealt puhtad ja libedad. Puhastada ka hambavahesid hambaniidi ja hambavaheharjaga. Ka tasub õhtul puhastada keelt keelekaabitsaga.

 

Täispikka versiooni artiklist saad lugeda:

https://www.aarp.org/…/…/info-2018/best-gear-tooth-care.html